Boxun (Hong Kong) Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Schneider
Model Number : TM221CE24R
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Delivery Time : 3-7 days
Packaging Details : Original packaging
Brand : Schneider
Product type : Programmable Controller
Lead time : 3-5 Days
Condition : 100% New Original
Warranty : 1 Year
Service : One-stop Service
Shipping By : DHL\UPS\Fedex\EMS\TNT\Aramex
Application scenarios : Industrial Automation
Contact Now
1. Main Specifications
Product Series Modicon M221
Rated Supply Voltage [Us] 100...240 V AC
Power Supply Voltage Range 85...264 V
Grid Frequency 50/60 Hz
Instantaneous Peak Current 40 A
2. Key Selling Points
  3. Relay Outputs for AC/DC Load Control:Equipped with relay outputs (24 V DC / 250 V AC, 2 A), capable of driving both DC and AC loads (e.g., contactors, solenoid valves, indicator lights, small motors), offering high drive capacity and electrical isolation—ideal for diverse industrial applications.